• DZIAŁANIA DZIECI W ZWIĄZKU Z OBCHODAMI 400 lecia NASZEGO MIASTA

• Szczególny wydźwięk i charakter ma zorganizowany w naszym przedszkolu Konkurs Fotograficzny pod hasłem

„W rodzinnym obiektywie –Tomaszów Lubelski moje miasto” .

To nasi Wychowankowie ze swoimi Rodzicami są autorami tych niezwykłych fotografii,  przedstawiających różne zakątki  naszego miasta i ich niesamowity urok.

Wystawa zorganizowana została  w związku   odchodami rocznicy 400 lecia naszego Miasta.

Ekspozycja zdjęć pozwala prześledzić drogę artystyczną autorów fotografii, zwracając uwagę na przemiany, jakie na przestrzeni lat zachodziły w naszym mieście. Są tu tego typu zdjęcia.

Fotografie wykonano w różnych odsłonach, porach dnia i nocy, porach roku, są różnych rozmiarów, a ich prezentację możemy potraktować jako niezwykle długi, ale jakże fascynujący  spacer po Tomaszowie.

To nasi Rodzice ze swoimi dziećmi udając się na spacer i wykonując zdjęcia do ekspozycji, wspólnie stworzyli nam wielką aleję spacerową naszego miasta, gdzie obejrzeć  można  „z bliska” tak wiele miejsc. Zabierzemy Was do tych miejsc  tu i teraz .

Nasze przedszkolaki  być może jeszcze nie znają i nie doceniają historii miasta w którym żyją, jeszcze nie poznały wszystkich zakątków naszego Tomaszowa.

Uważamy jednak , że jednym z takich działań może stać się właśnie  nasza wystawa nawiązująca do historii jak tez  współczesności miasta.

Prezentacja wystawy ma krzewić u naszych dzieci , takie wartości jak: miłość do naszej Małej Ojczyzny, dążenie do utożsamiania się z naszym Tomaszowem jako miastem rodzinnym, naszego szczęśliwego dzieciństwa a tym samym pielęgnowanie pamięci lokalnej i narodowej

Jest tu przedstawionych wiele zabytków ale też instytucji i miejsc w naszym mieście, które powstawały dawno jak  też w ostatnim okresie.                                                                                                                                Mamy nadzieję, że wystawa przybliży niektóre miejsca i ułatwi poznawanie miasta, zainteresuje  jego historią jak też współczesnością.

A może podczas oglądania wystawy  przystaniemy tam, przy zdjęciu, które kojarzy nam się  z jakimś ważnym wydarzeniem, które pozostało w pamięci jako miłe wspomnienie, gdzie toczyły się ważne wydarzenia, związane z nami, naszym życiem ?

Pragniemy wzbudzić  ciekawość, a równocześnie zaprosić do wspólnego odkrywania kart historii i współczesności . Pamiętajmy przy tym, że odkrywać będziemy jej fragmenty, które udało się uchwycić na tych fotografiach.

Wystawa jest adresowana do wszystkich grup wiekowych, od dzieci do seniorów, każdy może się zatrzymać, obejrzeć podziwiać, wspominać. Każdy  znajdzie coś dla siebie.

W imieniu organizatorów wystawy – Rodziców Naszych Dzieci  -   życzymy  szerokiej, niezwykłej , pięknej krajobrazowo oraz kulturowo drogi, a spacer  w realu  był jeszcze ciekawszy, a po drodze było coraz więcej interesujących  przystani w naszym kochanym mieście Tomaszowie Lubelskim .

To Dzięki Rodzicom ten Niezwykły spacer może się odbyć.