• CZYTANIE BAJEK W GR. I

• Kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny. Czytanie sprzyja poznaniu świata, rozwijaniu uczuć, kształtowaniu systemów wartości, postaw moralnych i społecznych. W przedszkolu dzieciom codziennie czytamy ulubione ich bajki i baśnie których słuchanie umila im pobyt w przedszkolu.

Dzieci z gr. I zostały przeniesione w świat bajek, które tak bardzo kochają słuchać. 13.03.2017r odwiedziła nasze dzieci mama Ewuni i to dzięki  niej wszystkie nasze pociechy mogły zobaczyć i poznać przeuroczą postać z bajki. Pani Sylwia zaskoczyła wszystkich wchodząc do sali jako Księżniczka w pięknej długiej sukni. Usiadła na dywanie wśród dzieci i zaczęła czytać im bajkę o Królewnie, wszystkie  siedziały w ciszy i spokoju zapatrzone w piękną Księżniczkę.  Z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajkę i obejrzały piękne kolorowe ilustracje. Po przeczytaniu książki podziękowały mamie Ewy za wspaniałą niespodziankę i wręczyły bukiet kwiatów a także zaprosiły na kolejne spotkanie.

Dziękujemy Pani Sylwii za tak miłe odwiedziny i poświęcony czas dla naszych kochanych przedszkolaków.

• Z WIZYTĄ W SZKOLE

• Dnia 28 marca  dzieci z naszego przedszkola gościły na spotkaniu zorganizowanym dla przedszkolaków  przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim.

Z zaproszenia skorzystały dzieci 5-6 letnie obejrzały spektakl pt. „Czerwony Kapturek- na czacie”. Uczestniczyły w zajęciach plastycznych „Wielkanocna pisanka” . Bawiły podczas zajęć sportowych na „Orliku”. Na dzieci czekał słodki poczęstunek. Wszyscy bawili się doskonale i pełni wrażeń wrócili do przedszkola.

• POWITANIE WIOSNY

• W dniu 21 marca dzieci z całego przedszkola pożegnały zimę, a przywitały najpiękniejszą porę roku – WIOSNĘ.

Przedszkolaki brały udział w przemarszu ulicami miasta z Marzanną , którą wykonały razem z paniami wychowawczyniami.

Następnie na placu przedszkolnym odbyły się wspólne zabawy wiosenne; quizy, rebusy, zagadki, tańce, śpiewy.

Tego dnia dopisała nam piękna, prawdziwa wiosenna pogoda. Dzieci miło i przyjemnie spędziły dzień na świeżym powietrzu.

• SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

•

W dniu 14.03 2017 r. z inicjatywy pani Małgorzaty Warzocha do naszego przedszkola przybyła pani leśnik Daria Łata.

Celem spotkania było:

- zapoznanie dzieci z pracą leśnika,

- pogłębienie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym.

Gość opowiedział dzieciom o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach i ptakach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i ich potrzebach. Również zainteresował dzieci ciekawymi opowieściami wykorzystując przyniesione przez siebie różne ilustracje, obrazki, eksponaty oraz naturalne okazy. Ciekawostką były poroża jeleni, znalezione obecnie przez leśników w naszym lesie.

Dzieci miały możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej możliwości korzystały. Pytania były przeróżne, a nasz gość wszystkie cierpliwie i wyczerpująco odpowiedział.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowe broszurki przyrodnicze, mapy turystyczne naszego regionu, drewniane zakładki do książek, a przede wszystkim  piękne książki między innymi „Walory przyrodnicze  Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski”, „Praca leśnika”, „Ptaki lasów”, „Drzewa leśne”, „Las” itp., dzięki którym przedszkolaki na zajęciach jeszcze bardziej poszerzą swoje wiadomości o lesie i jego mieszkańcach.

Ogromną radość sprawiła dzieciom pani leśnik wręczając każdej z grup: IV, V,  VI, VII, VIII „zwierzaka” pluszaka (liska, wilka, borsuka, niedźwiadka, bobra).

Wszystkie dzieci podziękowały gościowi kwiatami i wspólnie zaśpiewaną piosenką za tak ciekawe spotkanie z leśnikiem.