• CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

• PROGRAM „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS „

W  związku z tym, że palą starsi koledzy, rodzeństwo, rodzice edukacja antynikotynowa staje się niezbędnym elementem wychowania społecznego, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę zjawisko biernego palenia.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym bierne palenie oznacza m.in.:

-zmniejszoną gotowość szkolną,

-zaburzenia rozwoju psychoruchowego,

-zaburzenia zachowań dziecka.

Widzimy  więc jak ważna i potrzebna jest edukacja antynikotynowa od najmłodszych lat.Dlatego już po raz kolejny nasze przedszkole realizuje program „Czyste powietrze wokół nas”.

Realizacja programu polega na przeprowadzeniu cyklu zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci, składający się z pięciu zajęć warsztatowych. Na zajęciach dzieci wykonywały różne prace plastyczne, których celem było uświadomienie szkodliwości dymu.

W wyniku zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości różnego rodzaju dymów, dowiedziały się w jaki sposób należy zachować się, gdy narażonym się jest na wdychanie dymu.

Wprowadzając i realizując program „Czyste powietrze wokół nas” przedszkole zyskało miano placówki promującą profilaktykę antynikotynową.