• Charakterystyka przedszkola

• Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Tomaszowie Lub. zlokalizowane jest w centrum osiedla mieszkaniowego w otoczeniu zabudowy średnio wysokiej i niskiej przy ulicy T. Zamojskiego 14. Mieści się w jednopiętrowym budynku, przystosowanym do warunków funkcjonowania placówki wychowania przedszkolnego, oddanym do użytku w 1987 roku.

Atutem umiejscowienia jest oddalenie od miejskiego ruchu i zgiełku.

Baza lokalowa oraz dydaktyczna

Bazę przedszkola stanowi samodzielny budynek jednopiętrowy.
          Na parterze znajdują się: 3 sale zajęć, sala do zajęć specjalistycznych, gabinet dyrektora, kancelaria, gabinet intendentki oraz przestronna szatnia z wyszczególnionymi szafkami dla poszczególnych grup, oraz zmywalnia i sanitariaty natomiast na piętrze : 5 sal zajęć, pomieszczenie do zajęć dodatkowych, kuchnia wraz z zapleczem, zmywalnia, sanitariaty.
          Rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń w obiekcie jest bardzo funkcjonalne.
          Dzieci przebywające w przedszkolu mają możliwość korzystania ze smacznych i zdrowych posiłków (śniadanie, obiad, podwieczorek) przygotowywanych przez wykwalifikowany personel w doskonale wyposażonej kuchni. Opracowane jadłospisy prezentowane są rodzicom w bardzo ciekawy sposób na tablicy ogłoszeń. Czas wydawania posiłków dostosowany jest do harmonogramu dnia w przedszkolu.
          Posiadamy bardzo dobre warunki lokalowe. Metraż poszczególnych sal zajęć odpowiada ustalonym normom. Sale zajęć są przestronne, jasne, bardzo estetycznie urządzone, wyposażone w różnorodne kąciki zainteresowań, środki dydaktyczne dające optymalne warunki do zabawy, nauki i rozwoju. Łatwa komunikacja z korytarzy do sal sprawia, że rodzice mogą wszędzie dojść i zobaczyć swoją pociechę.
          Przedszkole wyrabia aktywną postawę u dzieci od najmłodszych lat w kierunku zachowania zdrowia. Dbamy o to, aby nasze dzieci przebywały na powietrzu, wiedziały jak dbać o siebie i najbliższe środowisko, do tego celu służy nam m.in. usytuowany obok przedszkola przestronny plac zabaw, wyposażony w przyrządy terenowe, ich ilość zabezpiecza potrzeby uczęszczających do przedszkola dzieci.
          Placówka posiada odpowiednio wyposażone pomieszczenia w sprzęt audiowizualny, 3 komputery, kserokopiarkę oraz pomoce dydaktyczne przyczyniające się do właściwego przebiegu procesu kształcenia, wychowania i opieki, a także zapewniające warunki do realizacji zadań statutowych, stwarzające możliwości osiągania wysokiej jakości pracy.
          Baza przedszkola stanowi dobrą podstawę do kształtowania u dzieci czynnych postaw wobec zdrowia, bezpieczeństwa własnego i innych oraz rozwijania ogólnej sprawności ruchowej, mobilizuje do aktywności, samodzielności, a przede wszystkim daje możliwości wszechstronnego rozwoju, spełnia oczekiwania dzieci i rodziców.