• Przedszkole Samorządowe Nr 2 "Sportowo- Artystyczna Akademia Uśmiechu"

• Przedszkole czynne jest od godz. 6.30 do 16.30. Znajduje się w bardzo ładnym miejscu całkowicie dostosowanym do potrzeb dzieci budynku, z dala od miejskiego ruchu i zgiełku. Nasze sale są piękne, kolorowe, słoneczne i bogato wyposażone w mebelki, zabawki i pomoce dydaktyczne. Dzieci do swojej dyspozycji mają dwa piękne, bezpieczne i w pełni wyposażone place zabaw w tym jeden mini plac oraz tor rolkowo rowerowy.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców oferujemy w naszym przedszkolu szeroki wachlarz działań, które wspierają dziecko, uaktywniają je budują ciekawość świata i chęć odkrywania jego tajemnic.

Wszystkie nasze działania podejmowane są zgodnie z wytycznymi zawartymi w podstawie programowej. Realizując je oferujemy dzieciom wspólną zabawę i naukę stosując różnorodne formy działań w oparciu o metody, które w możliwie najlepszy sposób odkrywają i rozwijają zainteresowania i uzdolnienia dzieci.

Od najmłodszych lat przedszkole wyrabia aktywną postawę u dzieci w kierunku zachowania zdrowia:

- dbamy o to, aby dzieci często przebywały na powietrzu, zdrowo odżywiały sie, wiedziały jak dbać o siebie i najbliższe środowisko,

- w naszej pracy dydaktyczno wychowawczej preferujemy otwarty styl i aktywizujące metody.

By edukacja była łatwiejsza i przyjemniejsza proponujemy dodatkowe bezpłatne zajęcia w ramach podstawy programowej:

- rytmikę

- j. angielski

- gimnastykę korekcyjną

- religię

- logopeda

Poza podstawą programową prowadzone są bezpłatne zajęcia z nauki jazdy na rolkach i nartach. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany instruktor narciarstwa klasycznego i sportów wrotkarskich.

Staramy się zwracać uwagę na:

• ujednolicenie wymagań w domu i przedszkolu,

• organizujemy spotkania z osobami wspierającymi nasze działania mające na uwadze dobro naszych dzieci,

• organizujemy wiele wspólnych okazjonalnych spotkań: wycieczki piesze, autokarowe, rajd rowerowy.

• zachęcamy rodziców do współuczestnictwa w wydarzeniach przedszkolnych,

• współpracujemy z instytucjami i organizacjami działającymi na terenie miasta